Ukrajinský Měsíc autorských čtení ve Lvově proběhne on-line

- MAČ 2020 - 15. 06. 20

Brno, Ostrava a Lvov – to jsou města, která patří nonstop literárnímu festivalu autorských čtení v roce 2020. “S ohledem na pandemii mění MAČ 2020 svůj formát. Dlouho jsme přemýšleli, plánovali, konzultovali a přesvědčovali (sami sebe i zúčastněné strany) a konečně jsme se rozhodli: Місяць авторських читань у Львові, největší přeshraniční festival ve střední Evropě, proběhne v roce 2020 od 1 až 31 července kompletně online,” uvedli jeho ukrajinští pořadatelé. 

Čestným hostem roku 2020 je Maďarsko a v domácí linii se ve Lvově představí čeští a ukrajinští literáti. “Chápeme, že někteří příznivci tohoto festivalu budou zklamáni, že akce neproběhne naživo. Také pro nás je osobní kontakt nesmírně důležitý ... Hledáme nové způsoby, jak vás dostat blíže k festivalovému pelíšku i v podmínkách online,” uvedli pořadatelé. Ti společně s různými partnery připravili distribuci přenosů autorských čtení na mnoha platformách. “Oceníme také vaše nápady a návrhy!” 

Ve skutečnosti funguje MAČ on-line už dávno. “Poslední dva roky vysíláme živě všechny festivalové večery a počet zhlédnutí festivalových videí mnohonásobně překročil počet návštěvníků autorských čtení. Pro mnohé to byla jedinečná příležitost, jak se festivalu zúčastnit, a přitom neopouštět domov a nejezdit na celý červenec do Lvova.” 

Ani letošní ročník tedy nebude svým programem ochuzený. “Jeho součástí jsou nejen zajímaví hosté, ale také čerstvé překlady jejich děl, poučení a zdatní moderátoři, diváci nepřijdou ani o rozhovory s autory a rádiové podcasty,” dodali organizátoři ze Lvova. “Přihlaste se k odběru na našem YouTube kanálu: https://cutt.ly/Xy9AGnW, nebo na Instagramu: @authors_readings_month.” 

Komentáře z Facebooku

Pro správné fungování komentářů je třeba být přihlášen k Facebooku.

Loading...