Podcast MAČ 2020: Gergely Péterfy / Ivana Myšková & Vratislav Kadlec

- Podcast MAČ 2020 - 04. 02. 21

Gergely Péterfy se narodil v roce 1966, v sedmadvaceti letech promoval z latiny a starořečtiny na univerzitě v Budapešti. Jeho disertační práce na téma přátelství vůdčí osobnosti maďarské jazykové reformy Ference Kazinczyho s černošským svobodným zednářem Angelo Solimanem, se stala námětem románu Kitömött barbár (Vycpaný barbar, česky 2017).  

Jeho zatím poslední román, A golyó, amely megölte Puskint (Kulka, která zabila Puškina, 2019), je svébytnou puškinovskou variací. 

Je aktivní na sociálních sítích, a kromě publicistiky se věnuje také kurzům tvůrčího psaní. “Můžete se naučit psát o něčem, co čtenáře opravdu zajímá, jak věnovat pozornost tomu, po čem čtenáři touží, jak psát román, najít téma a příběh, který čtenář nedokáže odložit. Zjistíme, jaký styl nejlépe odpovídá vašemu příběhu a individualitě ...,” píše na svých stránkách. “Pamatujte si, že platí, že při psaní se můžete nejvíce naučit z chyb druhých.” 

Ivana Myšková & Vratislav Kadlec 

Ivana Myšková se narodila v roce 1981 v Roudnici nad Labem, vystudovala Literární akademii v Praze. Pracovala jako redaktorka Českého rozhlasu. Je autorkou knih Nícení (2012; novela) a Bílá zvířata jsou velmi často hluchá (2017; sbírka povídek). 

Vratislav Kadlec se narodil v roce 1981 v Hořovicích, vystudoval Literární akademii. Pracoval jako šéfredaktor časopisu Plav a principál divadelního spolku Prvobytně pospolná společnost. Věnuje se překladu (například knížek Dinosauří dokreslovánky, Legenda o Žabákovi, Kroniky drakologů, Moje tělocvikářka je vládkyní mimozemšťanů a Žabák Porazitel). Je autorem povídkové sbírky Hranice lesa (2019). 

Komentáře z Facebooku

Pro správné fungování komentářů je třeba být přihlášen k Facebooku.

Loading...