Podcast MAČ 2020: Benedek Totth a Jiří Sádlo

- Podcast MAČ 2020 - 05. 03. 21

Benedek Totth se narodil v roce 1977. Přeložil přes padesát amerických a anglických románů, než v roce 2014 vydal první svůj, Holtverseny (Mrtvá soutěž). Rychle se stal spisovatelem, se kterým “se počítá”. V centru jeho detektivně laděné prvotiny stojí doba dospívání se vší její zranitelnou křehkostí. 

Román Az utolsó utáni háború (Post-poslední válka), který vydal o tři toky později, je postapokalyptickým dobrodružným příběhem chlapce, který se spolu se zraněným americkým výsadkářem pustí do země nikoho, aby našel mladšího bratra, o kterém se domnívá, že je mrtvý, protože jinak tomu ani být nemůže. 

Jiří Sádlo 

Vědec, spisovatel a esejista Jiří Sádlo se narodil v roce 1958 v Praze. Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, působí v Botanickém ústavu Akademie věd ČR. Píše odborné texty (například Vegetace křovin třídy Rhamno-Prunetea v České republice, 1991; Sanace a rekultivace po lomové a důlní těžbě, 2002) i esejizovanou beletrii (Prázdná země, 2007; Praha a Brno, 2015; Mlsné čenichání jihovýchodním směrem, 2015). Zajímá ho krajina stejně jako národní kuchyně. Je kulturním antropologem, který dle vlastních slov provádí „cosi mezi archeologií, geobotanikou a vybíráním popelnic“. 

Komentáře z Facebooku

Pro správné fungování komentářů je třeba být přihlášen k Facebooku.

Loading...