Petr Minařík: Letošní ročník bude asi klidnější

- MAČ 2020 - 24. 06. 20

Středoevropský literární kolos jménem Měsíc autorského čtení se letos odehraje mezi prvním a třicátým prvním červencem. „Dorazí všichni,“ ujistil v Lidových novinách Petr Minařík z pořádajícího nakladatelství Větrné mlýny. Letošním hostem je Maďarsko.

Vzhledem ke koronavirovým patáliím se pořadatelé nonstop čtení připravili na všechny varianty. „Výrazně chceme vylepšit vše online: chceme posílit technickou kvalitu přenosů a možnost zapojit se odkudkoli do debat prostřednictvím chatu. Ale ruku na srdce, na živé diváky v sále spoléháme nejvíc,“ prozradil Minařík.

Živé autory uvidí jen návštěvníci v Brně a v Ostravě. „Do Vratislavi, Košic a Lvova budeme streamovat z Brna: čtení bude titulkováno, beseda tlumočena. Omezení cestování autorů si vyžádala situace, do Polska a na Ukrajinu se ještě nedá vyjet a na Slovensku se rozhodli pro online variantu z preventivních důvodů. Letošní ročník bude asi klidnější, ale jsme rádi, že vůbec nějaký bude. Naši kolegové ze Světa knihy takové štěstí neměli.“

A do Brna i do Ostravy dorazí také literární hvězdy. „Například György Spiró, Krisztina Tóthová, Pál Závada nebo Viktor Horváth. Z českých pak Alena Mornštajnová, Jiří Hájíček, Jan Novák nebo Petr Chudožilov,“ popsal LN Minařík.
 

Komentáře z Facebooku

Pro správné fungování komentářů je třeba být přihlášen k Facebooku.

Loading...