Ondřej Liška: Kdyby Pravda a Láska tu stranu měla, neměla by vůbec žádné spojence

- Pravda a láska - 25. 08. 23

V podkroví Kunštátu v Brně zinscenovali v roce 2011 Větné mlýny debatu, v jejímž podtitulu byla vtíravá otázka, proč pravda a láska nevítězí? Nebo: Aby politická síla byla přítomna mezi lidmi...

Kulatý stůl na téma, proč se nedokáže sjednotit ona nezpochybnitelná Pravda a Láska. Záznam debaty vydali vydavatelé a pořadatelé akce v kulturní revue RozRazil 41/2 z prosince 2011.

„Jedním z témat této debaty je otázka, proč nemá Pravda a Láska svou vlastní politickou stranu,“ poznamenal bývalý šéf Strany zelených v letech 2009 až 2014, ale i někdejší ministr školství. „Já si myslím, že je to dobře. Protože ani lež a nenávist tu stranu nemají," okomentoval téma debaty Ondřej Liška.

„Kdyby Pravda a Láska tu stranu měla, neměla by vůbec žádné spojence a nedokázala by nic prosadit,“ poznamenal Liška.

Číslo RozRazilu, kde by výstup z kulatého stolu zpracován, s Dagmar a Václavem Havlovými na obálce, „neobsahuje ani jeden text o nejen posledním československém, ale možná na dlouhou dobu vůbec, pro mnohé z nás, posledním vnitřně přijímaném českém prezidentovi, přesto mu právě toto číslo chceme připsat,“ uvedli vydavatelé.

„Déšť nejsou jen slzy, ale taky očistná koupel, kterou si nepustíme z kohoutku. Promiňte to klišé, ale je to tekutá pravda a láska...“ napsali.

Setkání moderoval Břetislav Rychlík, který upozornil na cynismus v politice. U kulatého stolu debatovali ještě Hana Marvanová, Jan Kasl a Jan Ruml.

„Zajímavé je, že mafiáni se spolu umí vždycky domluvit. Tam jsou jen obchodní zájmy,“ pronesl Jan Ruml. „Ale jakmile zprivatizujete tu politickou scénu těmito zájmy, už jde o privatizaci veřejného prostoru.“

Komentáře z Facebooku

Pro správné fungování komentářů je třeba být přihlášen k Facebooku.

Loading...