MAČ 2024: Tolik taiwanských literátů střední Evropa ještě nezažila

- MAČ 2024 - 26. 02. 24

Než přijedou do Brna, do Ostravy, do Bratislavy anebo do Prešova literáti z Taiwanu, navštívila je výprava českých a slovenských básníků a spisovatelů a novinářů v Tchaj-peji. Měsíc autorského čtení 2024 tak vlastně odstartoval festivalové přípravy. 

Na putovní literární akci letos v roli hlavního hosta přijede 31 spisovatelů z Taiwanu. „Bude to historicky největší přehlídka tchajwanské literatury ve střední Evropě,“ zjistil pořadatel Petr Minařík z nakladatelství Větrné mlýny. 

Brno a Ostrava si letos užijí již jubilejní 25. ročník nonstopu autorských čtení za účasti asijských umělců. „Chtěli jsme vybrat literaturu ze země, o které se teď v Česku hodně mluví, ale tolik se o ní neví. Volba padla na Taiwan,“ sdělil Minařík. 

„Hodí se to i proto, že Taiwan se otevírá Česku a Česko Taiwanu, a to nejen v oblasti politické, společenské, ale i v oblasti kulturní,“ poznamenal Minařík s tím, že zájem Číny na sjednocení s ostrovním Taiwanem dlouhodobě představuje jednu z nejožehavějších otázek globální politiky. 

Komentáře z Facebooku

Pro správné fungování komentářů je třeba být přihlášen k Facebooku.

Loading...