MAČ 2018: Výstava "Ben bir yazarım - Jsem spisovatel" Davida Konečného

- Foto MAČ 2 - 07. 07. 18

V centru Brna, na Malinovského náměstí, mohou návštěvníci MAČe a milovníci literatury shlédnout výstavu Jsem spisovatel. K vidění tam bude až do 31. července 2018.

"Výstava Ben bir yazarım — Jsem spisovatel, tureckou literaturu propaguje. PS. Nápověda pro nedůvtipné: Ano, je to ta červená kostka. Ano, výstava je uvnitř," napsal na svém Facebooku autor fotografií David Konečný. "Na jejím vzniku se podílel Výbor pro vězněné spisovatele českého PEN klubu," doplnil Konečný.

"Turecko jsme zvyklí vnímat jako dovolenkovou destinaci nebo o něm slýcháme v médiích v souvislosti s vzestupem tamější autokratické vlády. Jeho kulturu a literaturu téměř neznáme, přitom právě ta zrcadlí skutečné Turecko daleko víc než večerní zprávy nebo novinové titulky. Na fotografiích Davida Konečného jsou tváře současných tureckých spisovatelů a spisovatelek. Právě oni, účastníci té nejsamotářštější řehole na světě, vládnou mocí slov, která umí měnit svět. Někteří na letošní MAČ z různých příčin přijet nemohli, přesto budou jeden každý červencový den v Divadle Husa na provázku s námi," uvedl pořadatelé festivalu z Větrných mlýnů.

...
Jsem spisovatel
Nejsem ani tam, kde jsem, ani tam, kde nejsem.
Ať mě uvězníte kdekoli, procestuju celý svět na křídlech své mysli, která nemá hranic.
Ahmet Altan, Spisovatelovy paradoxy, 18. září 2017


 

Komentáře z Facebooku

Pro správné fungování komentářů je třeba být přihlášen k Facebooku.

Loading...