Lucie Faulerová: Čekám, jestli mě to zavede dál

- Próza - 12. 11. 21

Lucie Faulerová se narodila v roce 1989 v Pardubicích, vystudovala bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a zabývala se tématem “nespolehlivého vypravěče”. Je spisovatelkou a spoludržitelkou Magnesie Litery za publicistikou knihu Brnox (2016). 

Její románový debut Lapači prachu (2017) byl nominován na Literu za prózu a na Cenu Jiřího Ortena. V roce 2021 získala Cenu Evropské unie za literaturu za román Smrtholka.  

Po úspěšných románech pracuje na scénáři, uvedla v rozhovoru pro iLiteratura.cz. “Pracuju teď na scénáři se svým mužem režisérem Martinem Krejčím. V hlavě už se mi sbíhají nejrůznější nápady na nějakou budoucí prózu, ale zatím to nechávám kroužit, jen to zachytávám a čekám, jestli mě to zavede ještě někam dál,” uvedla.  

Její poslední kniha se nejen dobře prodává, ale také rozebírá. “Myslím, že ve většině věcí, které mě přitahují, je i kus děsu, že je to skoro snad nezbytná součást fascinace. Neohrazuju se proti tomu, že by Smrtholka byla o smrti, jen je to podle mě příliš zjednodušující chápat to jako hlavní téma knihy jen proto, že smrt je explicitně zmiňovaná a že to budí dojem určité kontroverze. Já jsem zkrátka o smrti a sebevraždě přemýšlela a psala v nějakých souvislostech a z různých úhlů pohledu, nejsou to témata, za nimiž už nic není. Já za nimi viděla otázku svobody, absurdity života a snahy po nalezení jeho smyslu, otázku vůle. A tak.” 

Komentáře z Facebooku

Pro správné fungování komentářů je třeba být přihlášen k Facebooku.

Loading...