Ivan Motýl, Dominik Bárt a Filip Klega si dali schůzku s asijskými akademiky v Tchaj-pej

- - 04. 03. 24

Profesorka Lin Shihui z  Národní univerzity Chengchi v Tchaj-pej představila na Taiwanu tři české básníky, vyslance festivalu Měsíc autorského čtení a nakladatelství Větrné mlýny. Všichni přečetli své básně na pozadí projekce s překlady.

Tchaj-pejská Katedra slovanských jazyků a literatury uspořádala 22. února v posluchárně Centra výpočetní techniky na univerzitě akci nazvanou „Schůzka s českými básníky“.

„Básníci a tým Měsíce autorského čtení přijeli na Taiwan na pozvání čínského Ministerstva kultury a Taiwanského literárního muzea. Hlavním cílem nebyla jen účast na Mezinárodním knižním veletrhu v Tchaj-pej, ale také propagace Měsíce autorských čtení, který se v České republice uskuteční v červenci za účasti taiwanských literátů,“ poznamenala profesorka.

Podle Lin Shihui je Měsíc autorského čtení prestižní literární festival střední Evropy. „Každý červenec je na něj pozváno 31 spisovatelů jedné zahraniční kultury, aby podnikli maraton čtyř až pěti vystoupení v České republice, na Slovensku a na Ukrajině – pokud to okolnosti dovolí.“

Hostem letošního 25. ročníku festivalu je Taiwan, který je také první asijskou zemí, jejíž autoři na tuto středoevropskou akci dorazí. „Zároveň to také znamená, že na celý měsíc letošního léta bude střední a východní Evropa naplněna atmosférou taiwanské literatury,“ řekal Lin Shihui.

Před vystoupením v Tchaj-pej všechny přivítal Ke Qiongying, vedoucí katedry slovanských jazyků a literatury na Národní univerzitě Chengchi.

„Síla literatury je dalekosáhlá a kulturní interakce je ještě hlubší. Jako centrum pro výzkum slovanských jazyků na Taiwanu jsme se rádi zhostili překladu textů českých básníků i překladu jejich diskuse se studenty,“ uvedl Ke Qiongying.

Komentáře z Facebooku

Pro správné fungování komentářů je třeba být přihlášen k Facebooku.

Loading...