Hana Roguljič: Jednoho odpoledne prostě zmizí v notebooku

- Norský příběh - 07. 10. 21

Spisovatelka a autorka Hana Roguljič (*1979) studovala architekturu, ale od té zběhla na JAMU, kde absolvovala v Ateliéru rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky. Jako režisérka se věnuje televiznímu dokumentu a publicistice, píše pro rozhlas. Pracovala jako překladatelka, televizní dramaturgyně a novinářka.  

Na Nově byla dramaturgyní seriálu Ordinace v růžové zahradě, ke kterému později psala i scénáře. Pro ČT vytvořila dokumenty Sinusoida a Amen, tati, jako autorka a režisérka se tamtéž věnuje publicistice v pořadu Fokus ČT24. 

V roce 2011 začala její intenzivní spolupráce s rozhlasem uvedením anekdotické hříčky Biofil. Začala psát povídky a rozhlasové hry – biografickou o Vítězslavě Kaprálové a satirickou až absurdní o prezidentské kampani.  

Ve Větrných mlýnech vydala knihu Norské děti. „Norsko své děti chrání. Uzná-li, že nejste dobří rodiče, nahradí vás lepšími,“ uvedli o titulu vydavatelé. 

Nyní se s novinkou od brněnských nakladatelů vypravila pro téma do science fiction. “Horká novinka, sci-fi příběh o tom, jaké to je ztratit se v online světě,” hřímá anotace z Větrných mlýnů. 

Knížka je určená pro děti od devíti let. Ilustrovala ji Andrea Tachezy. “Žít tak v Minecraftu! Postavit si skromný hrádek, farmařit a kutat diamanty, být naprosto svobodný, nemuset spát, necítit bolest, o všem rozhodovat sám…,” poznamenali vydavatelé k obsahu. 

Jonovi a jeho sestřičce Kíš, dvěma hlavním hrdinům Hany Roguljič, se to podaří. “Jednoho odpoledne prostě zmizí v notebooku jako v černé díře a ocitnou se v nekonečném světě internetu. Jaké to tam je? Nezatočí se jim hlava? A dá se vůbec dostat Zpátky?” 

Komentáře z Facebooku

Pro správné fungování komentářů je třeba být přihlášen k Facebooku.

Loading...