Hana Roguljič a Větrné mlýny vyhlásili sbírku na Hithitu na audioknihu

- Norský příběh - 19. 01. 22

Hana Roguljič je rozhlasová a televizní scenáristka, dramaturgyně, spisovatelka ročník 1979. Absolvovala divadelní fakultu JAMU. Pracovala také jako překladatelka a novinářka. V současnosti ve svobodném povolání. Je autorskou dokumentárního románu Norské děti.   

"Nepíšu o národech, my a oni, Česko proti Norsku. Není to hokejový zápas. V hokeji je stejný počet hráčů na obou stranách, v mém románu Norské děti jeden proti mnoha. Člověk a úřad," říká.   

Spisovatelka napsala příběh pro malá i velká děcka, jmenuje se Jono a Kíš a je to kouzelné sci-fi o tom, jaké to je, když se ztratíte v nekonečném on-linovém světě.   

Ve Větrných mlýnech vyšla stejnojmenná knížka s ilustracemi Andrey Tachezy. “A teď bychom knížku ještě rádi adjustovali pro vaše uši, takže připravujeme audioknihu Jono a Kíš, kterou v režii Roberta Sedláčka načte Jiří Vyorálek,” uvedli na Hiti-hit vydavatelé.   

Knihu ilustrovala Andrea Tachezy (* 1966) — ilustrátorka a bezúčelná kutilka. Absolventka VŠPU, autorka ilustrací k mnoha dětským knihám, držitelka ocenění Zlatá stuha. Milovnice zvířat, kafe a starých papírů. Kreslí, stříhá, maluje a lepí.  

Jono a Kíš  

Žít tak v Minecraftu! Postavit si skromný hrádek, farmařit a kutat diamanty, být naprosto svobodný, nemuset spát, necítit bolest, o všem rozhodovat sám… No nechtěl by to každý páťák? Jonovi a jeho sestřičce Kíš se to podaří. Jednoho odpoledne prostě zmizí v notebooku jako v černé díře a ocitnou se v nekonečném světě internetu. Jaké to tam je? Kdo to vlastně řídí? A dá se vůbec dostat zpátky?  

Komentáře z Facebooku

Pro správné fungování komentářů je třeba být přihlášen k Facebooku.

Loading...