Camilla Bøksle: začala jsem přehodnocovat svůj pastelově barevný pohled

- - 29. 05. 23

Camilla Bøksle se narodila v roce 1971 a pracovala jako učitelka v Norsku nebo v Anglii. Napsala knížku pro děti v roce 2019, následovaly romány. První z nich - "Det er vakrest når det skumrer" (Nejkrásněji je, když se šeří, 2019), je portrétem umírajícího starce a také oslavou jejího skutečného dědečka, holdem mnohogenerační rodiny i výrazem lásky k městu Kristiansand. 

“Ačkoli šlo o dominantního a sebestředného muže, pozéra, milovníka umění a umělce, čtenář si ho postupně také zamiluje,” popsala kritika hlavní postavu. 

Za svůj debut získala spisovatelka Sørlandetovu cenu za literaturu 2020. “Opravdu nasloucháme, když senioři v rodině mluví o sobě, o svém vlastním životě a „starých časech?” naznačila osnovu, podle které dílo psala. 

“Osmdesátá léta jsou tak trochu moje desetiletí, bylo to v době, kdy jsem byla napřed teenager, pak jsem vystudovala a stala se mámou a manželkou. Nejrušnější dekáda mého života, ale jaká to byla zábava,” řekl Camilla Bøksleová v jednom rozhovoru o díle Tak se sejdeme v osm hodin na rohu. 

“Jak jsem se blížila ke konci románu, začala jsem přehodnocovat svůj pastelově barevný pohled na osmdesátá léta, byla opravdu tak zábavná, jak jsem si je pamatovala?” ptá se sama sebe. 

Komentáře z Facebooku

Pro správné fungování komentářů je třeba být přihlášen k Facebooku.

Loading...