Bernardeta Babáková: Ten angrešt už navždycky bude chutnat jako popel

- Švandalská chvilka poezie - 20. 04. 21

Dalším z básníků cyklu Švandlaské chvilky poezie je představitelka “generace takzvaných mileniálů, neboli generace Y”, jak Bernadetu Babákovou uvedli na webu Literární.cz. Narodila se v roce 1994 a je doktorandka dramatických studií na divadelní fakultě JAMU v Brně, částečně pracuje v sociálních službách, angažuje se v hnutí Limity jsme my. 

Autorka se věnuje poezii, próze i dramatu, scénografii, tvoří pro rozhlas. Externě spolupracuje s FAVU. Je jedním z autorů právě vyšlé knihy Sedimenty diagnózy wellness, která vznikla experimentálním kolektivním způsobem. Právě připravuje svou básnickou prvotinu pod názvem Sdílení polohy bylo ukončeno. 

Pravidelně publikuje časopisecky a online. V roce 2016 spolu s Karlem Škrabalem vyhrála v básnické soutěži Brněnská sedmikráska. V minulosti vystupovala také pod pseudonymem Bernadeta Tabáková. “Její poezie je civilní, vychází ze zdánlivě všedních obrazů, z každodennosti. Poezie zápisků. V obrysech osobní lyriky a spíš jemně načrtávané milostné poezie je prostor i pro vzdor, pro sociální kritiku. Křehkost není protikladem vnitřní vzpoury, ale právě naopak,” napsali na Literární.cz. 

Komentáře z Facebooku

Pro správné fungování komentářů je třeba být přihlášen k Facebooku.

Loading...