Ondřej Hübl: Gambrinus není pivo

- MAČ 2021 - 28. 06. 21

Ondřej Hübl  se narodil v roce 1976 ve Valticích. Vystudoval gymnázium v Trutnově. Živí se jako textař, scenárista a spisovatel. Dlouhodobě pracuje v reklamně, momentálně pracuje jako kreativní ředitel komunikační agentury Saatchi & Saatchi. Se svými kolegy založil nezávislou agenturu Jinej Gang. 

S režisérem Miroslavem Krobotem napsal televizní seriál Zkáza Dejvického divadla. V roce 2018 vydal sbírku „nekorektních“ povídek Hod mrtvou labutí. Povídkou „Elév“ je zastoupený v populární antologii Krvavý Bronx (2020). 

Na otázku „Natočil byste někdy reklamu o Trutnově?“ odpovídá: „Nenatočil. Trutnov je krásný bez reklamy a bez návalu turistů, kteří jen všechno ošoupávají.“  

"Některé moje reklamy si lidé pamatují dodnes. Tak třeba Oskar - Zmýlená neplatí. Stopařka s Jirkou Macháčkem. Vyfouklá manželka na Fernet. "Pojď mi hop!" s Kubou Kohákem alias Zadarem. Plastelínové figurky kudlanek, králíků, chameleonů pro Vodafone. "Asi jinej gang" s Lukášem Pavláskem a Vojtou Kotkem. Ale nejvíce si vážím dlouholeté série reklam s Ivanem Trojanem. Nejen proto, že to byla celkem jízda, ale tahle spolupráce mě otevřela dveře do Dejvického divadla, pro které jsem spolu s Mirkem Krobotem vytvořil seriál Zkáza Dejvického divadla. A že se mi k tomu ještě podařilo dopsat a vydat knihu nekorektních povídek, to už beru jako takový bonus,” píše na svém webu. 

“V reklamě se nejvíce děsím toho, když ji někdo bere příliš vážně. Přece jen nevyvíjíme ani lék proti AIDS, ani motory na vodu. Jednou jsem u klienta dokonce viděl graf humoru, podle kterého jsme měli vymýšlet legrační video, a zároveň jsem se dozvěděl, že Gambrinus není pivo," dodal. 

Komentáře z Facebooku

Pro správné fungování komentářů je třeba být přihlášen k Facebooku.

Loading...