Hana Lundiaková: Letíš a jde další houska na krámě

- MAČ 2021 - 29. 06. 21

Hudebnice a spisovatelka Hana Lundiaková se narodila v roce 1978 v Broumově. Studia bohemistiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy nedokončila. Věnuje se hudbě: hrála na akordeon v kapelách Tři sestry a Rudovous, aktuálně se realizuje pod pseudonymem Stinka (Krrrva!, 2013; Bído, čau…, 2015; Neviňátko, 2019). 

Věnuje se beletrii: debutovala povídkovým souborem Vrhnout (2010), následovaly novela Černý Klarus (2012) a romány Imago. Ty trubko! (2014) a Co je ti do toho (2021). 

Její psaní v sobě zběsile míchá jazykové hry, stylový experiment, surreální fantazie a syrovou sexualitu. „Chaos je pro mě životní nutností,“ říká autorka. 

Zatímco hudebníci si díky naplněné klubové scéně myslí, že Stinka je slavná spíše mezi čtenáři, literáti si naopak oddechnou, když vidí, že hraje koncerty a literatura je čistě jen jejím koníčkem.  

Autorku to však nechává bez komentáře. “Ono je sláva a uznání záležitost na jednu noc. Polechtá, potěší, pokonejší a nazdar. Letíš a jde další houska na krámě. Takže o ničem. Psaní a hudba…” naznačila v jednom dávnějším rozhovoru. 

Komentáře z Facebooku

Pro správné fungování komentářů je třeba být přihlášen k Facebooku.

Loading...